رونمایی نیسان از GTR مسابقه ای
۱۳ام خرداد ۱۳۹۷ خودرو و ماشین

عمدتا خودروهای بخش نیسمو نیسان با عملکرد بالا محسوب می شوند که در کنار طراحی اسپرت به پیشرانه قدرتمندی نیز مجهز می شوند.

رونمایی نیسان از GTR مسابقه ای

به گزارش تراکتور آذریایجان.ir: کوپه پرتوان GTR nismo GT3 نیز در این دسته خودروها جای می گیرد و یک مدل معمولی به شمار نمی رود. البته نیسان همیشه دو مدل از GTR نیسمو را معرفی می کند.

یکی از آنها را می توان در خیابان های شهری نیز مشاهده کرد اما دیگری ویژه پیست های مسابقه ساخته می شوند که در این میان GTR nismo GT3 ویژه پیست های مسابقه طراحی شده و یک اتومبیل شهری نیست. اگرچه در طراحی ظاهری شبیه به مدل های دیگر نیسمو بوده اما با برداشته شدن برخی قطعات جهت کاهش وزن با یک مدل متفاوتی رو به رو هستیم. کمپانی نیسان قصد داشت با معرفی چنین مدلی نظر طرفداران اتومبیل های اسپرت را به خود جلب کند. GTR یکی از مدل های بسیار محبوب نیسان به شمار رفته که دارای ویژگی های چشمگیر است و در مدل جدید نیز مشخصات فنی قابل توجهی را یدک می کشد.

نخستین بار در سال ۲۰۱۲ بود که شاهد رونمایی مدل GTR nismo GT3 به عنوان خودرو مسابقه ای بودیم. حال که چند سالی از معرفی مدل نخست گذشته، ژاپنی ها تصمیم گرفتند مدل را بروزرسانی کرده و آن را به عنوان GTR nismo GT3 2018 رونمایی کنند. این شرکت قصد داشته مدل را سال ۲۰۱۹ برای فروش دردسترس قرار دهد و قیمت ارزانی نخواهد داشت. باتوجه به گفته شرکت نیسان، مدل موردبحث دارای مرکز ثقل پایینی برای آیرودینامیک بهتر نسبت به نسخه استاندارد است. نیسان سعی کرده محصول جدید را در مقایسه با مدل پیشین با ویژگی های فنی و ظاهری بهتری همراه سازد از این رو GTR nismo GT3 2018 خودرو کوپه قدرتمند و قابل توجه از برند ژاپنی به شمار می رود.

با سیستم تهویه منحصربفرد کابین GTR nismo GT3 2018 هوای مناسبی خواهد داشت و گرمایی را برای راننده و عدم تعادل آن در رانندگی به وجود نمی آورد. GTR nismo GT3 2018 به شکلی توسعه یافته تا رانندگان مختلف حرفه ای و غیر حرفه ای بتوانند به سادگی تجربه رانندگی لذت بخشی را داشته باشند. در ساخت مدل از تیم مهندسی ویژه ای بهره گرفته شده تا در محصول نهایی کاربران مشکلی را شاهد نباشند و از این مدل لذت کاملی ببرند. فضای داخل کابین کاملا به یک مدل اسپرت تبدیل شده و شباهتی به نسخه استاندارد ندارد.

باتوجه به سیستم های داخلی رانندگی با این مدل ممکن است کمی دشوار باشد زیرا بایستی تنظیماتی روی خودرو داشت تا بتوان آن را به حرکت درآورد و کنترل نیز کمی پیچیده است. البته برای رانندگان حرفه ای که چندین بار با چنین مدلی رو به رو شدند GTR nismo GT3 2018 را نباید خیلی پیچیده به شمار آورد و همانند سایر رقبا خود می باشد. پیشرانه وی شکل ۶ سیلندر ۳٫۰ لیتری توربودوقلو با قدرت ۵۵۰ اسب بخار توانایی کافی را برای این خودرو فراهم می آورد تا بتواند عملکردی فراتر از انتظار داشته باشد. شرکت ژاپنی که تبحر بالایی در توسعه خودروهای اسپرت داشته این مدل را به شکل فوق العاده ای توسعه داده تا موردتوجه قرار گیرد.

به گفته نیسان قیمت GTR nismo GT3 2018 بیش از ۶۰ میلیون ین یا ۵۵۰ هزار دلار است که اگر به نرخ کشورمان آن را تبدیل کنیم ۱۰ونیم میلیارد تومان قیمت دارد و یک اتومبیل فوق قدرتمند و گران قیمت به شمار می رود.


مطالب پیشنهادی