تسخیر بازار تا 200میلیون‌تومان توسط چینی‌ها
۳۰ام تیر ۱۳۹۷ خودرو و ماشین

به گزارش «اخبار خودرو» ، تا قبل از این، تعداد نسبتا زیادی خودرو وارداتی کره‌ای‌، ژاپنی و فرانسوی در این بخش از بازار وجود داشتند. از طرف دیگر تعدادی از خودروهای تولیدی محبوب در این بخش از بازار بودند، خودروهایی مانند مزدا۳ یا کیا سراتو سایپا. اما حال با افزایش شدید قیمت ارز و ممنوعیت واردات، همچنین بحث تحریم‌ها قیمت اکثر این خودروها به محدوده بالای ۲۰۰میلیون‌تومان کوچ کرده است و تنها خودروهایی مانند سراتو سایپا در میانه این بخش از بازار باقی مانده‌اند.

هرچند به نظر می‌رسد با اوج گرفتن تحریم‌ها تولید آن نیز به حداقل برسد. در نهایت خودروهای چندان زیادی در این بخش از بازار باقی نمانده‌اند که غیرچینی باشند و این بخش از بازار خودرو ایران به تسخیر خودروهای چینی شاسی‌بلند در آمده است، خودروهایی همانند چری تیگو۵ و ۷‌، جک اس‌۵‌، هایما اس‌۷ و …، در حال گرفتن بخش اصلی سهم بازار در این محدوده پرفروش از بازار ایران هستند. 

تازه‌واردان چینی اما گران 

اخیرا تعدادی از خودروهای جدید و تازه‌کار چینی در محدوه قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰‌میلیون‌تومان به بازار عرضه شده‌اند، خودروهایی که کپی مدل‌های موفق آلمانی مانند فولکس‌تیگوان یا آئودی کیو۵ هستند.

برندهایی مانند دامای یا کوپا که شرکت‌های عرضه‌کننده آنها در ایران هم هنوز تازه‌کار هستند. برخی از آنها، در حال تولید در بازار ایران هستند اما برخی دیگر به‌صورت ساخته‌شده به بازار عرضه می‌شوند. حال با ممنوعیت واردات و البته افزایش قیمت خودروها باید شاهد عرضه بیشتر انواع تولیدی باشیم‌. هرچند تعیین قیمت‌های تند و تیز برای آنها نکته منفی است اما از مشخصات فنی جذابی حداقل روی  کاغذ بهره می‌برند. 


مطالب پیشنهادی