تراکتور آذریایجان - سه کشته و ۲۰ زخمی حوادث جاده ای یک ماه اخیر در جاده های غرب خراسان رضوی
۳ام بهمن ۱۳۹۶ خودرو و ماشین

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، سرهنگ علی فتحی روز دوشنبه   افزود: بیشتر این حوادث جاده ای در مسیر شاهرود – سبزوار- نیشابور رخ داد و مهمترین علل وقوع آن بی توجهی راننده به جلو و خستگی و خواب‌ آلودگی بوده است.
وی ادامه داد: ظرف ۱۰ ماه گذشته نیز در مجموع ۵۷۴ مورد حادثه رانندگی در جاده های سبزوار به عنوان ورودی خراسان رضوی در غرب این استان رخ داد که طی آنها ۴۶ نفر کشته و ۳۵۹ نفر مجروح شدند.
فرمانده پلیس ‌راه سبزوار گفت: در جاده های سبزوار – بردسکن، سبزوار – اسفراین و سبزوار – جوین، جغتای و خوشاب نیز مهمترین علت حوادث رانندگی سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ بوده است.
وی به رانندگان توصیه کرد برای داشتن سفری ایمن پس از هر دو ساعت راندن حداقل به مدت ۲۰ دقیقه در محلی مناسب توقف و استراحت کنند. همچنین رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی، رعایت سرعت مطمئنه، پرهیز از سبقت غیرمجاز، بستن کمربند ایمنی راننده و سرنشینان، عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی برای رانندگان در زمان مسافرت ضروری است.
پلیس راه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی و ۸۴۵ کیلومتر راه روستایی را در غرب خراسان رضوی زیر پوشش دارد. سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.


مطالب پیشنهادی