اسپیدستر 911 کانسپت پورشه رونمایی شد
۲۲ام خرداد ۱۳۹۷ خودرو و ماشین

شرکت آلمانی پورشه که سابقه چندین ساله ای در ساخت اتومبیل دارد به تازگی تصمیم گرفت از کانسپت ۹۱۱ اسپیدستر به مناسب ۷۰مین سالگرد ساخت خودروهای اسپرت رونمایی کند.

اسپیدستر 911 کانسپت پورشه رونمایی شد

به گزارش تراکتور آذریایجان.ir: مدلی با طراحی ترکیب کلاسیک و مدرن که ظاهری جالب توجه را برای آن رقم زده است. این خودرو اگرچه در ظاهر اصلی پورشه ۹۱۱ جدیدی محسوب می شود اما در برخی قسمت ها با ویژگی های متفاوت از نسخه مدرن ۹۱۱ پورشه رو به رو خواهید شد.

به گفته پورشه این مدل برگرفته از خودرو کلاسیک ۳۵۶ اسپیدستر ساخته شده و اگر این دو را در کنار یکدیگر قرار دهید متوجه آن خواهید شد. از ویژگی های ۹۱۱ اسپیدستر کانسپت باید به آینه بغل عجیب، رینگ های ۲۱ اینچی آلومینیومی، سقف کوتاه، طرح ورودی بنزین متفاوت و برجستگی در کاپوت اشاره کرد. پورشه این مدل را در نسخه دو رنگ عرضه می کند تا شباهت نزدیکی به مدل کلاسیک پیدا کرده است باشد. 

 هدف پورشه از معرفی چنین مدلی، کوپه اسپرت کروک قابل توجهی بوده که جذابیت ظاهری بسیاری داشته و نظر همگان را به خود جلب خواهد کرد. ساختار ۹۱۱ اسپیدستر متفاوت از آن چیزی بوده که در مدل های پیشین ۹۱۱ اسپرت شاهد آن بودیم. در حقیقت شرکت سازنده قصد داشته طراحی منحصربفرد را جهت ساختاری جالب توجه به کار گیرد. ۹۱۱ اسپیدستر همانطور که از نامش پیداست یک مدل مفهومی ترکیبی بوده و سعی شده با آن نظر طرفداران را جلب سازند.

اگرچه طراحی ظاهری ترکیبی کلاسیک و مدرن است اما داخل کابین هیچ المان طراحی کلاسیکی مشاهده نمی شود و بلکه مدرن است. در قسمت عقب صندلی ها حذف شده و دو برجستگی فیبرکربنی جای دارد که طراحی ۹۱۱ اسپیدستر را جالب توجه تر ساخته است. البته هدف پورشه از به کارگیری چنین ساختاری یادآوری اتومبیل های کلاسیک پورشه است. این شرکت سعی کرده سقف دستی را برای مدل در نظر گیرد که افراد می توانند این سقف سبک وزن را روی خودرو قرار دهند. 

از آنجایی که نسل فعلی ۹۱۱ پورشه اواخر عمر خود قرار داشته، موقع آن رسیده تا آلمانی نسل جدید را با طراحی بروزرسانی شده روانه بازار کرده و محصولی فراتر از انتظار را رقم زنند. اطلاعات بیشتری از این مدل دردسترس قرار نگرفته و انتظار داریم در آینده نزدیک پورشه برنامه ای برای معرفی نسل جدید ۹۱۱ داشته باشد.


مطالب پیشنهادی